Jak udekorować wynajmowany dom ?

W dużej mierze to, w jaki sposób możemy udekorować wynajmowane mieszkanie, zależy od tego, jakie meble znajdują się w jego wnętrzu. Jeśli mieszkanie jest w pełni umeblowane, tak na prawdę pozostaje wprowadzenie do jego wnętrza tylko detali, czy akcentów, które przełożą się na przyjemny wygląd wnętrza. Oczywiście, można pokusić się także o niewielkich rozmiarów meble, najlepiej w niskiej cenie. O co warto zadbać w pierwszej kolejności?

Spójna kolorystyka wnętrza

Jednym z podstawowych sposób dekoracji wnętrza, jest zastosowanie kolorów. Można w tym celu wykorzystać kilka materiałów:

  • firany, chociaż ten najczęściej spotyka się białe
  • zasłony, w tym przypadku jest już o wiele więcej możliwości
  • narzuty na kanapę, które dodatkowo wprowadzą akcenty kolorystyczne do wnętrza
  • poduszki ozdobne, które świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjny

Wykorzystują kilka z tych rzeczy, których cena jest jednocześnie niska, małym kosztem można stworzyć przestrzeń, której kolory będą bardziej odpowiadać naszym gustom.

Dodatkowe akcenty na ścianach

Jedną z opcji są naklejki na ścianę. Przede wszystkim sprawdzają się jako akcent dekoracyjny, a co więcej podczas ich ściągania ze ściany istnieje bardzo niewielkie ryzyko uszkodzenia farby. Można także skorzystać z takich elementów, jak pocztówki, które umieszcza się w ramkach lub plakaty. Świetnie sprawdzają się także  prywatne zdjęcia. To właśnie zdjęcia z naszego albumu, oprawione w ramkę i umieszczone na ścianie, nadają wnętrzu indywidualnego wyglądu, a przede wszystkim sprawiają, że jest to przestrzeń spersonalizowana, nie natomiast, pozbawione osobowości wnętrze mieszkania na wynajem.

Dodatkowe oświetlenie

W przypadku mieszkań na wynajem najczęściej spotkać tam można podstawowe rodzaje oświetlenia – przede wszystkim światło centralne, w postaci żyrandoli czy lamp, ewentualnie lampy punktowe w kuchni i łazience. Można zatem pokusić się o zakup lampki lub lampy stojącej, by stworzyć kącik czytelniczy, czy doświetlić przestrzeń w sypialni. Jednocześnie doskonałym elementem ozdobnym są kolorowe światełka LED, które można umieścić praktycznie w dowolnym miejscu.

Autorzy

2 komentarze

  1. Nijak, niech właściciel zatroszczy się o potrzebne dekoracje.

  2. Bez uzgodnienia z właścicielem nie ma co brać się za żadne przeróbki czy dekorowanie. Mimo najmu to wciąż jego mieszkanie.